Sdílet obrazovku
Sdílet webkameru

ALK
LinkedIn
Website

O společnosti ALK
Společnost ALK se specializuje na imunoterapii alergií – jedinečnou léčbu, která nejenže zmenšuje alergické příznaky, ale také léčí základní příčinu konkrétní alergie.

Kdo jsme

Kořeny ALK lze vysledovat do roku 1923. Od té doby pracujeme na zlepšení kvality života pacientů s alergiemi, jejichž onemocnění může tuto kvalitu závažně omezit. Společnost má přibližně 2000 zaměstnanců, s pobočkami, výrobními zařízeními a distributory po celém světě. Společnost ALK má centrálu v Dánsku a je zaregistrována na NASDAQ v Kodani (OMX: ALK B).

Naše činnost
Jakožto přední světový výrobce v oboru imunoterapie alergií pracujeme na tom, abychom zlepšili kvalitu života mnoha osob trpících alergiemi, jejichž onemocnění zůstává nekontrolováno i přes užívání léků ulevujících od příznaků, tím, že vyvíjíme přípravky poskytující dlouhodobou úlevu. Společnost ALK nabízí přípravky pro imunoterapii alergií ve formě injekcí, sublingválních kapek a sublingválních tablet – ty jsou nejnovější, nejlépe zdokumentovanou a nejpohodlnější formou léčby. Společnost ALK také vyrábí autoinjekční pero s adrenalinem pro léčbu závažných alergických reakcí (anafylaxe) a rovněž vyrábí přípravky používané k diagnostice alergií.

Proč nás to zajímá
Alergie jsou celosvětově jedním z nejrozšířenějších chronických onemocnění, které globálně postihuje miliony lidí. Odhaduje se, že samotná senná rýma (alergická rinitida) postihuje přibližně 400–500 milionů osob na celém světě a přibližně 10 % z nich trpí vysilující formou onemocnění. Pokud je alergická rýma ponechána neléčená, považuje se za hlavní riziko rozvoje astmatu. Alergie také znamená významné náklady pro společnost, z důvodu nižší produktivity, zvýšených nákladů na proplácení pracovní neschopnosti a významných nákladů na zdravotní péči. Například studie z USA prokázala, že alergická rýma každoročně způsobuje větší ztráty na produktivitě než stres, migréna, deprese, artritida/revmatismus, úzkostná porucha, respirační infekce, hypertenze/vysoký krevní tlak, diabetes, astma nebo ischemická choroba srdeční.

Naše budoucnost
Pojem imunoterapie alergie je 100 let starý. Jakožto stálí průkopníci v oboru jsme neustále usilovali o posunutí hranic alergické léčby, takže dnes, po nástupu pohodlnějších tabletových lékových forem, imunoterapie alergie vstupuje do nové epochy léčby založené na důkazech.


ALK
Pouze pro přihlášené uživatele.